Ezúttal Fallóskút felé vesszük az irányt. Ezt a települést a Mátra fennsíkjának is nevezik.
Nevezetessége a Mária-kápolna, melyet az 1970-es évek végén építettek, a csodás jelenések helyén. Különösen szépek a tűzzománc stációk, amiket az ország különböző településeinek adományaiból készítettek el 1992-ben (még a tengerentúlról is érkeztek adományok). 1996-ban készült el a szabadtéri oltár, illetve a kápolna előtti márvány Mária szobor, majd 2006-ban szentelték fel a Béke királynéja templomot. Ezzel be is fejeződött a fallóskúti kegyhely kiépítése. A Mária kápolna története rövid időre nyúlik vissza. 1947-ben Hasznos községben, Sánta Lászlónénak jelent meg a Szűzanya, és kérte, hogy keresse meg a forrást. Ennek köszönhetően találták meg a fallóskúti forrást.
Mátraszentimre központjából, a virágbolt elöl induljunk el balra, az „M” betűvel jelölt (Mária útvonal) turistaútvonalon. Körülbelül ¾ óra alatt érkezünk meg Fallóskútra. Ha megcsodáltuk a kegyhelyet, lelkileg feltöltekezve indulhatunk tovább. Innen körülbelül 1,5 km-re lesz egy leágazás balra. Az utat követve további 1,5 km múlva érjük el a Vándor-forrást. A friss forrásvíztől új erőre kapva felkaptatunk az elágazáshoz, és az utunkat immár végig felfelé folytatva, a kb. 500 méter múlva becsatlakozott zöld négyzet jelölést követjük, egészen Mátraszentimréig.
Ez az útvonal nagyjából 16 km hosszú, amit 4,5-5 óra alatt járhatunk be, ha figyelembe vesszük a két hosszabb pihenőt is. A Vándor-forrásig szinte végig lejt az utunk, onnan viszont picit meredekebb emelkedőn jutunk vissza Mátraszentimrére.
Forrás: Wikipédia
Kommentek